Kancelářská křesla - kůže nebo textil?

Před tím  než si koupíte nové kancelářské křeslo nebo židli, je třeba učinit několik rozhodnutí. Křeslo nebo židle by měla především splňovat podmínky pro pohodlné a zdravé sezení. Když se ale konečně rozhodneme pro typ a tvar, přichází na řadu další otázky. Bude moje kancelářské křeslo vystavené velké zátěži? Jaký by mělo mít design, aby se hodilo do interiéru? Nakonec bude muset budoucí majitel kancelářského křesla nebo židle rozlousknout problém týkající se potahu. Kůže nebo textil?

Oba typy materiálů mají řadu výhod a nevýhod. Vždy záleží na osobních preferencích majitele křesla nebo židle. Někdo raději oželí praktičnost výrobku a bude se kochat jeho jedinečným designem. Jiný dá přednost snadné údržbě před zajímavým vzorkem potahu.

 

Kožená křesla a kožené židle jako symbol luxusu

Kancelářská křesla a židle z kůže jsou symbolem určitého luxusu, exkluzivity a noblesy. To se ovšem odráží i na jejich ceně. Kožená křesla i kožené židle jsou totiž výrazně dražší než ty s textilním potahem. Na druhou stranu - investice do koženého kusu nábytku se vám časem vrátí. Kůže je totiž velmi odolná a při správném zacházení vám kancelářské křeslo vydrží pěknou řádku let a vy nebudete muset kupovat nové. Tento přírodní materiál se navíc přizpůsobuje klimatickým podmínkám v místnosti a časem dokonce získává na kvalitě.

Kožená křesla a židle se velmi snadno udržují v čistotě. Vylitou kávu nebo jiné skvrny stačí setřít vlhkou utěrkou a osušit. Se zvlášť odolnými skvrnami si hravě poradí saponát. To ale platí pro tmavší křesla a židle. Pokud si koupíme nábytek se světlým potahem, budeme muset počítat i s jeho zvýšenou choulostivostí a náchylností k zachytávání nečistot.

Pro některé lidi může být dotyk kůže na holé tělo nepříjemný, jiní mají opačné pocity. Faktem je, že kůže chladí a tato vlastnost se stává nevýhodou především v zimě, kdy byste se raději zahřáli. V létě je chladivý pocit příjemný. Kůže ale nesaje pot a tak se někomu může zdát, že nepříjemně lepí.  

Textilní potahy, které hýří barvami

Kancelářská křesla potažená látkou jsou naproti tomu velmi příjemná na dotyk a dobře sají pot. Takovou vlastnost ocení majitel nábytku především v letních měsících. Látkový potah je ale náchylnější k poškození a jeho údržba není tak snadná. Čištění případných skvrn je díky savosti materiálu mnohem obtížnější než u koženého křesla. Textil se navíc lehce prošoupe, a tak se snižuje trvanlivost křesla.

Velkou výhodou židlí a křesel s textilními potahy je jejich cenová dostupnost. Ceny se pohybují v různých relacích podle typu použité látky, ale obecně platí, že za kožená křesla dáte víc peněz.

Látka umožňuje velkou designovou variabilitu. Nemusíte se bát barev ani veselých vzorů. Správným zkombinováním vzhledu křesla a ostatních kusů kancelářského nábytku docílíte vytvoření originálního a příjemného prostředí.

Jak na to?

Správné rozhodnutí je vždy na konkrétním majiteli nábytku. Kancelářská křesla musí splňovat nároky na kvalitu a zároveň se líbit a dokreslovat celkový vzhled interiéru. Pokud jste nerozhodní, vezměte si tužku a papír a napište si seznam výhod a nevýhod. Určitě si i vy vyberete to pravé kancelářské křeslo pro vás.

 

 

Novinky

  Salone Internazionale del Mobile 2014

  Na výstavišti RHO Fiera v Miláně se konal soubor veletrhů Saloni, který i letos nabídl každoroční veletrh nábytku Salone Internazionale del Mobile i tradiční expozici mladých designérů SaloneSatellite, a to v období 8.-14.4.2014.

  ... více zde

  Sponzorský dar - Život bez bariér, Nová Paka

  Koncem roku 2013 naše firma darovala organizaci Život bez bariér v Nové Pace židle do jejich společenské místnosti. Jednalo se o 12 ks židlí a zdravotně postiženým udělaly velkou radost. Židle měly různé barvy a tak si každý vybral „tu svou“ a jen na té své se jim pracuje nejlépe J. Přejeme všem v Nové Pace, ať se jim daří prát se s nepřízní osudu za pomocí sponzorských darů a ať je darů co nejvíce!

  ... více zde